9 april 2015
9 april 2015
Op de greens liep het vandaag totaal niet. Al een paar weken heb ik het gevoel niet met het putten. Ik sta te denken boven de bal in plaats van op gevoel te putten. Op de moeilijke en razendsnelle greens van Augusta National moet je vertrouwen hebben, anders wordt het heel erg lastig.
Ik maak een paar 3-putts en vooral die op hole 13 was heel erg frustrerend. Ik lag met twee slagen op een meter of acht van de hole. In plaats van een eagle of een birdie loop ik weg met een par. Dat was amateuristisch en dom, mooier kan ik het niet maken.
Ook mijn lange spel was niet goed. Ik krijg de bal niet dicht genoeg bij de holes. In plaats van vier of vijf meter, lig ik steeds op tien meter van de hole. Dan komt er extra druk op het putten. Het was een heel teleurstellende dag, maar de hoop om de cut te halen heb ik natuurlijk nog lang niet opgegeven.
Vorig jaar begon ik ook met een matige eerst ronde en werd ik uiteindelijk 26ste. Hopelijk kan ik morgen in plaats van een 3-putt maken een keer een langere putt in de hole krijgen, dat kan misschien de ommekeer betekenen.
Natuurlijk wil je altijd winnen, maar met een mooie derde plaats in het India Open was ik ook zeker tevreden.
Een toernooi over 54 holes zoals in Singapore is een beetje een sprint en ik kwam veel te laat op gang voor een topnotering.
Ik kijk met een goed gevoel terug op de eerste drie toernooien van dit jaar, zeker omdat we op banen speelden die niet tot mijn favorieten behoren.